poniedziałek, 11 listopada 2019

Dzisiaj, w 101-rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości pora na podsumowanie wczorajszego wieczoru. Wieczoru, który co rok, wygląda jednocześnie tak samo i za każdym razem inaczej. Dla nas Koncerty Patriotyczne, są bardzo dostojnym i podniosłym wydarzeniem. Poprzez Muzykę i poezję, sławimy naszą wolną Ojczyznę. Bardzo nas cieszy fakt, że przybyliście Państwo na nasz wczorajszy Koncert tak licznie. Największą nagrodą dla nas, jest widzieć Państwa twarze, czasem uśmiechnięte, a czasem wzruszone, skupione na tekstach deklamowanych wierszy, które powstały ku chwale Ojczyzny i… śpiewające razem z nami.


 Dziękujemy naszej Pani Dyrygent – Jolancie Janczuk – Tyszkiewicz, za przygotowanie muzyczne nie tylko nas, ale również Scholi Kamionek i Chóru Złota Jesień, który od lat nam towarzyszy. Nikt bardziej niż my, nie wie, ile trudu wymaga przygotowanie trzech zespołów – tak podobnych, a jednocześnie tak różnych. Dziękujemy za Pani dobroć i za to, że to właśnie tutaj na Kamionku, dzieli się Pani z nami swoim talentem. Kamionek stoi Pani głosem i Pani Chórem. I nie jest to żadna nieskromność, bo nie zliczymy słów podziękowań od naszych Słuchaczy, które usłyszałyśmy wczoraj. Nikt nie jest w stanie w tak wspaniały sposób trzymać tego wszystkiego co mamy razem – tak jak Pani. Dziękujemy naszym cudownym Muzykom – Pani Annie Bonieckiej i Panu Marcinowi Pasek, którzy towarzyszyli nam na skrzypcach i trąbce i zadbali o to, by muzycznie był to bardzo wysmakowany i wyjątkowy wieczór. 

Dziękujemy też naszemu Przyjacielowi, Panu Dariuszowi Jakubowskiemu, cenionemu Aktorowi, który na stałe już wpisał się w nasze coroczne Koncerty Patriotyczne. Dziękujemy za Pana emocje, za szczerość i za życzliwość, której doświadczamy z Pana strony. Nade wszystko jednak dziękujemy za Pana talent, który wszyscy mamy okazję podziwiać, słuchając deklamacji w Pana wykonaniu. Pańska przyjaźń jest dla nas bardzo cenna i zawsze cieszymy się na kolejne spotkanie z Panem. Dziękujemy Wszystkim, który razem z nami uczestniczyli w tym Koncercie – Chórowi Złota Jesień z Ząbek – naszym Drogim Przyjaciołom, tak bardzo oddanym i zawsze chętnym by z nami zaśpiewać. Dzieciakom ze Scholi Kamionek, które mimo młodego wieku, podeszły do tak poważnego Koncertu z należytą powagą i zaangażowaniem.  
Jednak ten Koncert nie miałby sensu, gdyby nie było dla Kogo go wykonać. Dziękujemy Państwu – Naszym Drogim Gościom, Naszym Słuchaczom. Za Wasze zaangażowanie i Miłość, za Wasze wsparcie i tyle ciepłych słów pod naszym adresem. To dla Państwa warto co piątek spotykać się i ciężko pracować, by później zobaczyć Państwa uśmiechy i wzruszenie. Razem tworzymy coś Wyjątkowego i to daje nam wielką siłę. Rozpiera nas duma, że możemy ożywiać nasz ukochany Kamionek swoim śpiewem i zapewniamy Was, że to się nigdy nie zmieni, bo naszą Pasję i nasz Kamionek kochamy z całego serca.