czwartek, 2 grudnia 2021

https://gifyagusi.pl/img/2018/11/30/gify-i-obrazki/gify%20adwent.gif 
Adwent

Można długo zastanawiać się nad tym, czym jest adwent, co w tym roku wymyślić i jaki ma być, 
albo po co jest?
Jednak to co istotne w moich rozmyśleniach, to fragment listu jaki w I niedzielę adwentu został odczytany we wszystkich naszych kościołach.

Urzekły mnie słowa z listu naszego ks. Biskupa Romuald Kamińskiego do Nas na temat Adwentu, dokładnie jest to kilka zdań tak trafiających w sedno, jasno i czytelnie ks. Biskup tłumaczy nam, czym jest adwent, i co jest najistotniejsze w tym radosnym oczekiwaniu na narodziny Zbawiciela. Pozwolę sobie jeszcze raz przypomnieć…..(….)

Święta Matka Teresa z Kalkuty przypominała swoim siostrom, że ważna w ich życiu i posłudze ma być modlitwa, bowiem z modlitwy rodzi się wiara, z wiary – miłość, a z miłości – służba. Powiedziała kiedyś: Nie mogę wyobrazić sobie nawet jednego dnia bez Eucharystii. Dotykam Jezusa, kocham Go, służę Mu w biednych umacniana Jego miłością. W tych prostych słowach Świętej z Kalkuty ukryta jest głęboka prawda aktualna i dziś. Kiedy brakuje ci sił, dotknij się Jezusa! Kiedy lęk ogarnia twoje serce, dotknij się Jezusa! Kiedy nie widzisz celu i wszystko wydaje się bez sensu, dotknij się Jezusa! A dotykasz Go właśnie tu – na Eucharystii. Niech więc ten rozpoczynający się Adwent będzie czasem, gdy wypełnimy Jezusowe wezwanie: czuwajcie i módlcie się.(…)

Czyli Adwent to moment, czas, kiedy dotykam Pana Jezusa w Eucharystii jak najczęściej. Cokolwiek by się nie działo w naszym życiu mam Ufać Jezusowi i żyć Eucharystią.

Mam Dotykać Jezusa, tylko On i zawsze On. Nie jest to proste ale piękne i trudne a my przecież podejmujemy trudy. Zachęcam do podjęcia trudu wstawania rano na Msze Roratnią.