Galeria zdjęć

Msza Święta w 103-rocznicę
Bitwy Warszawskiej
w Ossowie.
(sierpień 2023)


Boże Ciało (czerwiec 2023)

Fot. Agnieszka Kurek-Zajączkowska,
Gość Warszawski

Koncert z okazji Dnia Matki (maj 2023)

Dziękujemy wszystkim naszym Słuchaczom, którzy tak tłumnie przybyli na nasz niedzielny Koncert, a zwłaszcza Mamom. Muzyka odzwierciedliła nasze uczucia, co można było zobaczyć na Waszych wzruszonych twarzach.
Jesteśmy szczęśliwe, bo wystąpiłyśmy już w nowym, rozszerzonym składzie. Ciągle się rozwijamy i chcemy coraz więcej smakować naszą wyjątkową Pasję, jaką jest Muzyka. Dziękujemy naszej Pani Dyrygent, Pani Joli, za wyjątkowy akompaniament i wielogodzinne przygotowania w czasie prób, aby ten Koncert brzmiał i wyglądał dokładnie tak jak mieliście Państwo okazję to usłyszeć i zobaczyć. Dziękujemy również naszemu skrzypkowi, Panu Zbyszkowi Piotrowskiemu, za wspaniały akompaniament oraz Kubie, który przygotowany przez Panią Jolę, wykonał podczas Koncertu utwór Jana Sebastiana Bacha. Tworzymy razem wspaniałe dzieło Panu Bogu na Jego chwałę i pociechę słuchających.

Koncert Kolęd (styczeń)

Powoli opadają w nas emocje po wczorajszym wieczorze. Chciałybyśmy bardzo podziękować Wszystkim za obecność na naszym Koncercie Kolęd. Formuła Koncertu różniła się od tej, do której jesteście Państwo przyzwyczajeni, ale wspaniale było zobaczyć Wasze spojrzenia skierowane na górę, w naszą stronę. Zamknęłyśmy ten sezon kolędowy w sposób najprzyjemniejszy z możliwych. Śpiewając na chwałę Pana Boga, ale również dla Was. Napawa nas wielką radością to, że w tym trudnym i zabieganym czasie znajdujecie chwilę aby zostać i nas posłuchać. Bardzo Wam za to dziękujemy. Z tego miejsca dziękujemy naszej Pani Dyrygent, Pani Joli za jak zwykle niezawodne przygotowanie nas do Koncertu i za moc, którą dzieli się z nami, bo razem mamy jej już wystarczająco dużo by działać prężnie i nigdy się nie poddawać. Dziękujemy również Kubie, naszemu akompaniatorowi, który pod czujnym okiem Pani Joli przygotowywał się, aby po raz kolejny towarzyszyć nam podczas koncertu, a tym samym - ciągle szlifować swój talent. Dziękujemy za wspólną Mszę Świętą i wspólną modlitwę księdzu Wojtkowi, a także za Jego zawsze ciepłe i serdeczne słowo skierowane do nas. Dziękujemy również Panu Krzysztofowi za nagrania wideo, a jednym z nich dzielimy się poniżej. Dla nas był to najbardziej wzruszający moment Koncertu. Christus natus est nobis. 

 

Roraty 2021

Jedną z grudniowych sobót, rozpoczęłyśmy od Mszy Świętej Roratniej. Jeszcze przed wschodem słońca zaśpiewałyśmy Rorate caeli, a później wykonałyśmy nasze najpiękniejsze adwentowe utwory. To był dobry poranek rozpoczynający weekend. 💗

 

Obchody 101 rocznicy Bitwy Warszawskiej - Kamionek/Ossów - sierpień 2021

Półmetek sierpnia był dla nas bardzo pracowity. Wzięłyśmy udział w dwóch dużych wydarzeniach, do których przygotowywałyśmy się od początku czerwca. 13 sierpnia w naszej Kamionkowskiej Konkatedrze, zaraz po Nieszporach, rozpoczęła się Msza Święta, która była jednocześnie Inauguracją obchodów 101 rocznicy Bitwy Warszawskiej, zwanej również Cudem nad Wisłą. Mszy Świętej przewodniczył Ksiądz Biskup Romuald Kamiński, a Homilię wygłosił Ksiądz Biskup Jacek Grzybowski. Mszę rozpoczęłyśmy pieśnią „Gaude Mater Polonia”. Na Ofiarowanie wykonałyśmy uwielbiane przez nas „O Salutaris Hostia”. Na Komunię „Ave Verum” Mozarta, a w czasie Uwielbienia „Pan jest mocą”. Przy każdym z tych utworów akompaniował nam Kuba Wardawy, pod bacznym okiem naszej Pani Dyrygent. Mszę Świętą zakończyłyśmy hymnem naszej Konkatedry „Matko Zwycięska z Kamionka”, oraz naszym „Sogno di Volare”. Nie był to jednak koniec naszego weekendu. Przed nami był najważniejszy dzień. 15 sierpnia odbyły się centralne obchody 101-lecia Bitwy Warszawskiej. Spotkałyśmy się więc w niedzielny poranek, aby razem udać się do Ossowa, gdzie poproszono nas o oprawę muzyczną Mszy Świętej na terenie Sanktuarium Matki Bożej Zwycięskiej. Tego dnia Eucharystię rozpoczęłyśmy podniosłym wykonaniem „Gaude Mater Polonia”, a chwilę później hymnem do Patronki naszej diecezji – Matki Bożej Zwycięskiej. Na Ofiarowanie nie mogło zabraknąć jakże pasującego do tej części Mszy Świętej „O Salutaris Hostia”. Na uwielbienie wykonałyśmy Magnificat, a na zakończenie Eucharystii pieśń „Boże, coś Polskę” i naszego Poloneza Maryjnego „Wszystkie stany Ją kochają”. Podczas Mszy Świętej towarzyszyła nam orkiestra Krzysztofa Procajło. Był to dla nas bardzo aktywny weekend, ale obfitował w nowe przeżycia i doświadczenia, a te są dla nas zawsze bezcenne. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć i filmów z Mszy Świętej 15 sierpnia, za których wykonanie dziękujemy Panu Krzysztofowi. Przed nami kilka dni na zebranie sił i wracamy po wakacjach z nową energią do pełnej aktywności, na którą z niecierpliwością czekamy.

Wakacje Konkatedralnego Chóru Kamionek - Razem i oddzielnie - lipiec/sierpień 2021

Dla naszego Chóru wakacyjnym miesiącem jest niewątpliwie lipiec. To właśnie w lipcu większość z nas wyjeżdża z Warszawy, żeby choć na chwilę oderwać się od miejsca, w którym spędzamy przecież praktycznie cały długi rok. Nie inaczej jest teraz. Każda z nas wyruszyła w wybranym przez siebie kierunku świata lub Polski. Samotnie, z bliską osobą, z Przyjaciółmi, ze zwierzakami. Każda na swój wyjątkowy sposób. Każda odwiedziła jedno wybrane miejsce lub kilka. Samochodem, pociągiem lub samolotem. Poznałyśmy wyjątkowe miejsca i ludzi, którzy zostaną w naszej pamięci. Wspinałyśmy się po górach, spacerowałyśmy po plażach, pływałyśmy kajakami, lub jeździłyśmy na długie wycieczki rowerowe. Zapisujemy w naszej pamięci wszystkie zachody słońca, zawirowania pogodowe, czy zmęczenie po długiej trasie. Zapisujemy i już czujemy wielką tęsknotę za tym czasem, ale jesteśmy za niego bardzo wdzięczne. Za każdą rozmowę, za każdy uśmiech, za każde spojrzenie. Najbardziej jednak za to, że zwyczajnie było nam to dane. Za to, że był to czas bezpieczny i beztroski. Czas, który pozwolił nam odpocząć i cieszyć się życiem, słońcem i wyjątkowymi przeżyciami. Zawierzyłyśmy nasze wakacje, nasze wyjazdy, Panu Jezusowi i Matce Bożej Zwycięskiej. Za wszystko dziękujemy. To był wyjątkowy czas. W sierpniu wracamy do pracy. Przed nami czas prób i oprawa muzyczna Uroczystej Mszy Świętej, z okazji 101-rocznicy Bitwy Warszawskiej, która odbędzie się w Ossowie.

Boże Ciało - maj 2021 

Na tę Uroczystość przygotowywałyśmy się przez cały maj. Spotykałyśmy się co piątek, aby uczynić ten dzień podniosłym i uroczystym. W Boże Ciało, Pan Jezus wychodzi na ulice, do wszystkich ludzi, a my biorąc udział w procesji, otwarcie wszem i wobec, wyznajemy naszą wiarę. Obudziło nas piękne słońce, które zwiastowało wyjątkowość tego dnia. O godzinie dziesiątej, w naszej Konkatedrze, rozpoczęła się Msza Święta, a my na wejście wykonałyśmy utwór „Oto jest dzień, który dał nam Pan”. W trakcie Ofiarowania, zaśpiewałyśmy nasze „O Salutaris Hostia”, a po Komunii „Przez śmierć bolesną”. Chwilę później rozpoczęła się procesja wokół Kościoła. Cieszył nas widok ludzi, dla których śpiewałyśmy. Mogłyśmy zobaczyć Ich uśmiechnięte twarze, w których odbijały się promienie słońca. Było jednak coś ważniejszego. Nasz Pan Jezus. To dla Niego i o Nim była każda z pieśni, czy każdy z utworów. Przy pierwszym ołtarzu wykonałyśmy „Panis Angelicus”, przy drugim „Pokarmie naszej drogi”, a przy trzecim „Ave Verum” Mozarta. Z niecierpliwością czekałyśmy jednak na czwartą stację. Przed nami stało największe wyzwanie. „Sogno di Volare”. Utwór, w którym zakochałyśmy się właściwie od pierwszego usłyszenia. Utwór nad którym pracowałyśmy ciężko i długo. Nie tylko w trakcie prób, ale też w naszych domach. Nie było lepszego momentu na jego wykonanie, niż dzisiejsza Uroczystość. Nie jesteśmy w stanie opisać emocji w trakcie jego wykonania, ani tuż po. To chyba taka kwintesencja całego tego wyjątkowego czasu. Trudnego, ale jakże owocnego dla nas jako Chóru. Satysfakcja, którą czujemy do tej pory jest nie do podrobienia, nie do powtórzenia. Te chwile, kiedy spoglądamy na siebie tuż po takim wykonaniu, jak dzisiejsze wykonanie „Sogno di Volare” pokazują nam samym jak jest to dla nas ważne i jak nie umiałybyśmy bez tego żyć. To był wyjątkowy maj. Pełen radości, uśmiechu, spotkań i bliskości. Jak zawsze odliczałyśmy dni do każdej kolejnej próby i nie patrzyłyśmy na zegarek, aby jeszcze choć chwilę być razem. Wyjątkowy miesiąc, którego zwieńczeniem była dzisiejsza Uroczystość. Krótka, ale jakże obfita w modlitwę i emocje. Dziękujemy naszej Pani Dyrygent, Pani Joli, za tak profesjonalne szkolenie naszych głosów i szlifowanie naszych umiejętności, ale też za wiarę w nas i w nasze możliwości. Bez tej wiary i ciężkiej pracy nie byłybyśmy w tym miejscu, w którym teraz jesteśmy. Czujemy wdzięczność i dumę. Dziękujemy również Kubie, za akompaniament muzyczny w trakcie procesji, a także Państwu Wardawym za wsparcie techniczne i zdjęcia. Kolejny wyjątkowy dzień za nami i kończymy go z uśmiechem na twarzach.

***
Triduum Paschalne - kwiecień 2021

Nie wiemy, czy to ubiegłoroczne zamknięcie Kościołów zrodziło w nas taką tęsknotę, ale z pewnym niepokojem oczekiwałyśmy na tegoroczne Triduum Paschalne. Nie chciałyśmy oglądać transmisji w telewizji, czy słuchać w radiu. Chciałyśmy czuć. Być blisko Pana Jezusa, ale i blisko ze sobą. Tak jak zawsze. Czekałyśmy na ten czas od Niedzieli Palmowej. We środę towarzyszyłyśmy Pani Joli przy robieniu ciemnicy. Jak zwykle cieszyłyśmy się swoją obecnością i powstało wyjątkowe miejsce, bo w swojej skromności takie, jakie wiemy, że było – z kart Pisma Świętego. Z obrazem przedstawiającym Pana Jezusa, w czasie katuszy, które przeżywał w tamtym miejscu. Czekałyśmy na ten Wielki Czwartek. To zawsze wyjątkowy początek, choć w tym roku jakby bardziej. „Ubi Caritas”, „Ojcze spraw, aby byli jedno”. Czy nie tej jedności chce od nas Pan Jezus? Byłyśmy razem, a podniosłość tego czasu spełniała nas. Potem „Sław języku tajemnicę” i procesja przeniesienia Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy. Po Wielkim Czwartku nadszedł Wielki Piątek. Rano spotkałyśmy się by zaśpiewać Ciemną Jutrznię, i oczekiwałyśmy na wyjątkowy Wieczór. Kiedy krzyż został odsłonięty, wykonałyśmy Lacrimosę, w czasie której wszyscy obecni go adorowali. Z miejsca, bez procesji, a jednak tak uroczyście. A potem droga do grobu. Odszedł Pasterz od nas - Sam już w więzach leży, opadły Mu skrzydła. I znowu towarzyszyłyśmy Panu Jezusowi, dając od siebie to, co mamy najlepszego - nasz śpiew. O poranku, w Wielką Sobotę znów spotkałyśmy się, aby zaśpiewać Ciemną Jutrznię. A wieczorem Psalmy i w końcu radosne Alleluja wyśpiewane również w naszych pieśniach. Późny powrót do domu nie przeszkodził nam, w tym, by już przed świtem spotkać się i wziąć udział w Rezurekcji. Tęskniłyśmy za tym czasem i cieszymy się, że nie został nam odebrany. Dziękujemy naszej Pani Dyrygent, Pani Joli, za to, że pod Jej ręką mogłyśmy wykonywać najpiękniejsze pieśni i przeżyć wyjątkowe, jedyne w swoim rodzaju Triduum Paschalne. Dziękujemy za Jej wsparcie i każde dobre słowo, a także dobór pieśni, który sprawiał, że po każdym z tych dni, miałyśmy w sobie ogromną satysfakcję. Nie pokonał nas strach, ani lęk, bo była w nas Miłość do Pana Jezusa i ufność. Wielka ufność. Ten czas połączył nas jeszcze bardziej, wzmacniając naszą wyjątkową więź. Przeżyłyśmy wspaniale Święta Wielkiej Nocy i jesteśmy wdzięczne za każdy z tych wyjątkowych dni. W tym roku w przeżywaniu tak pięknego towarzyszyli nam państwo Wardawi, na czele z Kubą, który akompaniował nam przede wszystkim do Wyjątkowego Alleluja Haendla. 

Konkatedralny Chór Kamionek

 
Ślub Oli Krasińskiej - 24.10.2020
 Kochani! 💖
Poniżej krótka fotorelacja z wyjątkowego wydarzenia czyli ślubu naszej Oli z Rafałem. Cieszymy się, że mogliśmy być jego częścią i muzycznie ozdobić ten szczególny dla Nich dzień. Oleńko i Rafale, jeszcze raz wszystkiego najlepszego na nowej, pięknej drodze Waszego wspólnego życia. Chcemy też bardzo podziękować dziewczynom które dzielnie wytrwały w czasie próby Covid'u i razem bo aż w osiem, śpiewały w tym wyjątkowym dniu. Dziękujemy Siostrze Celince za cudny ołtarz, za kwiaty, za alejkę i wspólną pracę przy dekoracji, oraz przy pakowaniu prezentu. Kubie, za piękne podgrywanie pieśni, panu Michałkowi, za skrzypce, Grażynce, za wstąpienie w nasze szeregi i wspólny śpiew, a także oczywiście Naszemu Kochanemu Księdzu Proboszczowi, który przepięknie poprowadził Ceremonię ślubu.
 

 
Film "Tajemnice Konkatedry"
i Koncert Konkatedralnego Chóru Kamionek - 13.08.2020
Kochani Słuchacze, Drodzy Parafianie
Do sieci trafił właśnie film pt. „Tajemnice Konkatedry”. Serdecznie polecamy go Waszej uwadze. Pan Jarosław Kaczorowski – Spacerolog Praski, opowiada o naszym Sanktuarium na Kamionku zagłębiając się zarówno w przeszłość jak i pozostając w teraźniejszości. Dziękujemy Panu Sznabelowi za nagranie naszego koncertu. Za Jego inicjatywę i cały film. Jesteśmy wdzięczne za wszystko, co Pan dla nas zrobił. Panom nagrywającym na Pana ręce składamy podziękowania.
Jest nam niezmiernie miło, że Pan Rajmund Sznabel, prezes Fundacji Między Wierszami, zaprosił nas do wzięcia udziału w tym filmie, jako gości specjalnych.
 
 
Inauguracja obchodów 100-lecia Bitwy Warszawskiej 1920 roku - 13.08.2020

 
 
Sąsiedzka Choinka na Kamionku - 
Koncert - 21.12.2019
 

Msza Święta - Dzień Św. Cecylii - 23.11.2019


Koncert z okazji Święta Niepodległości -
VI Wspólne Śpiewanie Pieśni Patriotycznej - 11.11.2019 
 

Koncert z okazji Dnia Matki i Dnia Ojca, Jubileusz 25-lecia Pracy Artystycznej Jolanty Janczuk - Tyszkiewicz - 17.06.2019


Warsztaty muzyczne - Karpacz 

Koncert Patriotyczny (Park OPAK) - 31.07.2018

Pielgrzymka - Rzym - Pompeje - Neapol
 

Koncert z Okazji Święta Niepodległości 
- IV Wspólne Śpiewanie Pieśni Patriotycznej - 
12.11.2017
 

Koncert z okazji Dnia Matki - 
11.06.2017


Koncert Papieski - 23.04.2017
 

Koncert z Okazji Święta Niepodległości - 
III Wspólne Śpiewanie Pieśni Patriotycznej 
13.11.2016
 

Msza Święta i Koncert - Jasna Góra 
29.10.2016
 

Wspólny Koncert Kolęd wraz z Męskim Chórem Lira
Kościół Braci Kapucynów
17.01.2016

Koncert Patriotyczny
Księgarnia Cafe "Między wierszami"
11.11.2015
 

Festiwal Canco Mediterrania
Barcelona, Hiszpania

  

Koncert Jubileuszowy z okazji
20 - lecia Pracy Organistowskiej
oraz 15 - lecia Konkatedralnego Chóru Kamionek
i 10 - lecia Scholi Kamionek -
14.06.2015


Koncert Psalmów
gościnnie Chór Cantores Misericordiae -
15.03.2015


Koncert Kolęd Konkatedralnego Chóru Kamionek
i Jasełka Scholi Kamionek -
10.01.2015