Galeria zdjęć

***
Triduum Paschalne - kwiecień 2021

Nie wiemy, czy to ubiegłoroczne zamknięcie Kościołów zrodziło w nas taką tęsknotę, ale z pewnym niepokojem oczekiwałyśmy na tegoroczne Triduum Paschalne. Nie chciałyśmy oglądać transmisji w telewizji, czy słuchać w radiu. Chciałyśmy czuć. Być blisko Pana Jezusa, ale i blisko ze sobą. Tak jak zawsze. Czekałyśmy na ten czas od Niedzieli Palmowej. We środę towarzyszyłyśmy Pani Joli przy robieniu ciemnicy. Jak zwykle cieszyłyśmy się swoją obecnością i powstało wyjątkowe miejsce, bo w swojej skromności takie, jakie wiemy, że było – z kart Pisma Świętego. Z obrazem przedstawiającym Pana Jezusa, w czasie katuszy, które przeżywał w tamtym miejscu. Czekałyśmy na ten Wielki Czwartek. To zawsze wyjątkowy początek, choć w tym roku jakby bardziej. „Ubi Caritas”, „Ojcze spraw, aby byli jedno”. Czy nie tej jedności chce od nas Pan Jezus? Byłyśmy razem, a podniosłość tego czasu spełniała nas. Potem „Sław języku tajemnicę” i procesja przeniesienia Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy. Po Wielkim Czwartku nadszedł Wielki Piątek. Rano spotkałyśmy się by zaśpiewać Ciemną Jutrznię, i oczekiwałyśmy na wyjątkowy Wieczór. Kiedy krzyż został odsłonięty, wykonałyśmy Lacrimosę, w czasie której wszyscy obecni go adorowali. Z miejsca, bez procesji, a jednak tak uroczyście. A potem droga do grobu. Odszedł Pasterz od nas - Sam już w więzach leży, opadły Mu skrzydła. I znowu towarzyszyłyśmy Panu Jezusowi, dając od siebie to, co mamy najlepszego - nasz śpiew. O poranku, w Wielką Sobotę znów spotkałyśmy się, aby zaśpiewać Ciemną Jutrznię. A wieczorem Psalmy i w końcu radosne Alleluja wyśpiewane również w naszych pieśniach. Późny powrót do domu nie przeszkodził nam, w tym, by już przed świtem spotkać się i wziąć udział w Rezurekcji. Tęskniłyśmy za tym czasem i cieszymy się, że nie został nam odebrany. Dziękujemy naszej Pani Dyrygent, Pani Joli, za to, że pod Jej ręką mogłyśmy wykonywać najpiękniejsze pieśni i przeżyć wyjątkowe, jedyne w swoim rodzaju Triduum Paschalne. Dziękujemy za Jej wsparcie i każde dobre słowo, a także dobór pieśni, który sprawiał, że po każdym z tych dni, miałyśmy w sobie ogromną satysfakcję. Nie pokonał nas strach, ani lęk, bo była w nas Miłość do Pana Jezusa i ufność. Wielka ufność. Ten czas połączył nas jeszcze bardziej, wzmacniając naszą wyjątkową więź. Przeżyłyśmy wspaniale Święta Wielkiej Nocy i jesteśmy wdzięczne za każdy z tych wyjątkowych dni. W tym roku w przeżywaniu tak pięknego towarzyszyli nam państwo Wardawi, na czele z Kubą, który akompaniował nam przede wszystkim do Wyjątkowego Alleluja Haendla. 

Konkatedralny Chór Kamionek

 
Ślub Oli Krasińskiej - 24.10.2020
 Kochani! 💖
Poniżej krótka fotorelacja z wyjątkowego wydarzenia czyli ślubu naszej Oli z Rafałem. Cieszymy się, że mogliśmy być jego częścią i muzycznie ozdobić ten szczególny dla Nich dzień. Oleńko i Rafale, jeszcze raz wszystkiego najlepszego na nowej, pięknej drodze Waszego wspólnego życia. Chcemy też bardzo podziękować dziewczynom które dzielnie wytrwały w czasie próby Covid'u i razem bo aż w osiem, śpiewały w tym wyjątkowym dniu. Dziękujemy Siostrze Celince za cudny ołtarz, za kwiaty, za alejkę i wspólną pracę przy dekoracji, oraz przy pakowaniu prezentu. Kubie, za piękne podgrywanie pieśni, panu Michałkowi, za skrzypce, Grażynce, za wstąpienie w nasze szeregi i wspólny śpiew, a także oczywiście Naszemu Kochanemu Księdzu Proboszczowi, który przepięknie poprowadził Ceremonię ślubu.
 

 
Film "Tajemnice Konkatedry"
i Koncert Konkatedralnego Chóru Kamionek - 13.08.2020
Kochani Słuchacze, Drodzy Parafianie
Do sieci trafił właśnie film pt. „Tajemnice Konkatedry”. Serdecznie polecamy go Waszej uwadze. Pan Jarosław Kaczorowski – Spacerolog Praski, opowiada o naszym Sanktuarium na Kamionku zagłębiając się zarówno w przeszłość jak i pozostając w teraźniejszości. Dziękujemy Panu Sznabelowi za nagranie naszego koncertu. Za Jego inicjatywę i cały film. Jesteśmy wdzięczne za wszystko, co Pan dla nas zrobił. Panom nagrywającym na Pana ręce składamy podziękowania.
Jest nam niezmiernie miło, że Pan Rajmund Sznabel, prezes Fundacji Między Wierszami, zaprosił nas do wzięcia udziału w tym filmie, jako gości specjalnych.
 
 
Inauguracja obchodów 100-lecia Bitwy Warszawskiej 1920 roku - 13.08.2020

 
 
Sąsiedzka Choinka na Kamionku - 
Koncert - 21.12.2019
 

Msza Święta - Dzień Św. Cecylii - 23.11.2019


Koncert z okazji Święta Niepodległości -
VI Wspólne Śpiewanie Pieśni Patriotycznej - 11.11.2019 
 

Koncert z okazji Dnia Matki i Dnia Ojca, Jubileusz 25-lecia Pracy Artystycznej Jolanty Janczuk - Tyszkiewicz - 17.06.2019


Warsztaty muzyczne - Karpacz 

Koncert Patriotyczny (Park OPAK) - 31.07.2018

Pielgrzymka - Rzym - Pompeje - Neapol
 

Koncert z Okazji Święta Niepodległości 
- IV Wspólne Śpiewanie Pieśni Patriotycznej - 
12.11.2017
 

Koncert z okazji Dnia Matki - 
11.06.2017


Koncert Papieski - 23.04.2017
 

Koncert z Okazji Święta Niepodległości - 
III Wspólne Śpiewanie Pieśni Patriotycznej 
13.11.2016
 

Msza Święta i Koncert - Jasna Góra 
29.10.2016
 

Wspólny Koncert Kolęd wraz z Męskim Chórem Lira
Kościół Braci Kapucynów
17.01.2016

Koncert Patriotyczny
Księgarnia Cafe "Między wierszami"
11.11.2015
 

Festiwal Canco Mediterrania
Barcelona, Hiszpania

  

Koncert Jubileuszowy z okazji
20 - lecia Pracy Organistowskiej
oraz 15 - lecia Konkatedralnego Chóru Kamionek
i 10 - lecia Scholi Kamionek -
14.06.2015


Koncert Psalmów
gościnnie Chór Cantores Misericordiae -
15.03.2015


Koncert Kolęd Konkatedralnego Chóru Kamionek
i Jasełka Scholi Kamionek -
10.01.2015